Září 2011

oddělovače o.4

17. září 2011 v 13:23 | Claire |  Oddělovače
Opět jednoduché, do menu :)
ale mně se tyhle líbí teda více než ty předchozí, ale asi záleží na každém :))

oddělovače o.3

10. září 2011 v 23:48 | Claire |  Oddělovače
Tohle je přímo jeden brush, ale mně se líbil :)) tak jsem si říkala do menu dobrý :))
a celkem se mi líbí :))
opět neměnit jméno a někde zanechat zdroj :) nevydávat za své a neměnit :))
děkuji za pochopení :))

Školní rok

9. září 2011 v 22:06 | Claire |  Oznámení
1 září se všechno rozjíždí nanovo... někdo si do školy chodí jen tak a chodí se dívat z okna a jiní již 3. školní den píší testy a jsou rádi, že domů dorazí před sedm,ou hodinou a to je můj případ... Takže nemám čas na nic, takže ani na blog, ale občas si něco aspoň přečtu :)) Ale teď musím udělat několik prezentací + úkolů, které včlověk nezvládne pouhým ctr+c a ctrl+v (jinak je za vše menší známka :D, prezentace smí obsahovat pouze hesla a domací úkoly jsou vadné.. takové spíše projektové, který, se člověk musí věnovat :D a navíc je tu herbář :)) takže mne tu zrovna moc nečekejte.. i když myslím, že to nikdo ani nedělá...grafiky mám plno, ale řekla jsem si že bych byla v nějakém grafickém "spolku" takže jsem se na jeden blog zapsala a pak podle toho jak to dopadne se bude dále rozvíjet tento blog :))
potom 22 odjíždím pryč... a nevím zda se těším nebo mi bude smutno (určitě to je od obojího trocha :)) )
užívejte si svých volných chvil, stejně jako si jich užívám já a věřte, lepší je užívat si tyto chvíle ve více než v jedné osobě :))

10.9. 19:45
Teď jsem se dívala na svou grafiku a mám udělaných asi 8 designů a z toho 3 jsou těsně před dokončením a z toho pouze jeden připravený pro dání na blog, takže se pokusím to sem přidat, protože žádná reakce na mé komentáře u zmiňovaného blogu nebyly :))

oddělovače o.2

5. září 2011 v 19:14 | Claire |  Oddělovače
Oddělovače jsem dělala na rychlo, ale tak strašné nejsou :))
Použít je může určitě každý, ale nesmí na nic měnit ani jméno, někde udat zdroj a nepředělávat je :) já si je poznám! :)

oddělovače o.1

4. září 2011 v 18:10 | Claire |  Oddělovače
Oddělovače jsem dělala na rychlo, ale tak strašné nejsou :))
Použít je může určitě každý, ale nesmí na nic měnit ani jméno, někde udat zdroj a nepředělávat je :) já si je poznám! :)
snad se budou líbit :)

Poslední odbočka na Brooklyn

2. září 2011 v 22:32 | Claire
Nevím jestli si někteří dokáží vybavit jak asi vypadá Brooklyn a co se tam asi tak odehrává a právě tohle Vám odhalí tato kniha od Huberta Selbyho, který zde vyrůstal a má mnoho společného s postavami uvnitř knihy.

Pro ty trošku zvídavější je jasné, že Brooklyn je tou nejtemnější části New Yourku plnou zvrácených lidí s narušenou psychikou, závislých na drogách, sexu, alkoholu, násilí. Samí flákači, homosexuálové.

Hubert Selby v této knize popisuje celé jedno sídliště, plné nenávisti, zloby a žádné lásky! Něco jako mateřská láska či láska k manželovi neexistuje. Něco jako pochopení, soucit…. Zde nenajdete lidi ze svého okolí, všichni jsou zvrácení a ponořeni do této černoty. Když už Vám někdo přijde dobrý, nakonec přijdete že se to tak pouze zdálo. Když si myslíte, že tohle není možné, zamyslíte s, přečtete si doslov a víte, že to možné je, i když si to nechcete přiznat, protože v takovém světě žijeme!

Kniha je psána zvláštní formou. Je tou soubor několika povídek, první jsou delší a ty ke konci jsou krátké, a však všechno dokreslují. Mou výtkou, ale bude přímá řeč, která se zde nevyskytuje a tak je člověk v textu zmatený, protože neví, kdo mluví nebo co si člověk pouze myslí.

Kniha za přečtení stojí, ale myslím, že někteří nesnesou vulgární slovníkUkázka

Str 309

Když Vinnie sundal Joeyovi čepici, Mary vytřeštila na chlapcovu hlavu oči. Podivej, teďko vypadájako kluk. Ne jako nějakej zasrkej buzík. Mary zírala na Joeyovu hlavu. Ty hajzle jeden zasrkej. Jense podivej, cosi udělal. Copaje Cosem udělal. Jásem nic neudělal. Já sem ho jenom vzal kholičovi vostříhat. Copa, toběseto vostříhání nelíbí? Ty svině jedna zasraná, tysimu vostříhal všecky vlasy. Všecky ty krásný kudrlinky co měl, všecko si mu vostříhal. Vypadá jako dyby začínal plešatět


Autor píše přímo slovníkem jemu známým a tak to bylo přeloženo i do češtiny

Jinak z ukázky můžete vidět jak dokáží lidi mluvit před svými dětmi. Jaký konflikt mezi rodiči vznikne, když se jednomu nelíbí kudrliny a druhému ano.


Mé hodnocení - Kniha mě nezaujala už tím jak zdlouhavě se četla a jedna povídka se vlekla strašně dlouho, takže jsem měsíc četla jednu povídku, ale pak už to šlo dobře. Navíc mi vadil slovník. Tolik slov co je v knize bych neřekla ani za rok! Ale musím říct, že jsou překrásné ilustrace, které se naprosto hodí k této knize
Kdybych to měla hodnotit na % tak to bude +- nějakých 68% (to kvůli té nečtivosti, která mě u knížek nejvíce štve! )

Záložky

1. září 2011 v 21:12 | Claire
Také celkem starší záležistosti :D
Použít je může kdo chce :)
Neupravovat, neměnit název a nevydávat za své! :)