Poslední odbočka na Brooklyn

2. září 2011 v 22:32 | Claire
Nevím jestli si někteří dokáží vybavit jak asi vypadá Brooklyn a co se tam asi tak odehrává a právě tohle Vám odhalí tato kniha od Huberta Selbyho, který zde vyrůstal a má mnoho společného s postavami uvnitř knihy.

Pro ty trošku zvídavější je jasné, že Brooklyn je tou nejtemnější části New Yourku plnou zvrácených lidí s narušenou psychikou, závislých na drogách, sexu, alkoholu, násilí. Samí flákači, homosexuálové.

Hubert Selby v této knize popisuje celé jedno sídliště, plné nenávisti, zloby a žádné lásky! Něco jako mateřská láska či láska k manželovi neexistuje. Něco jako pochopení, soucit…. Zde nenajdete lidi ze svého okolí, všichni jsou zvrácení a ponořeni do této černoty. Když už Vám někdo přijde dobrý, nakonec přijdete že se to tak pouze zdálo. Když si myslíte, že tohle není možné, zamyslíte s, přečtete si doslov a víte, že to možné je, i když si to nechcete přiznat, protože v takovém světě žijeme!

Kniha je psána zvláštní formou. Je tou soubor několika povídek, první jsou delší a ty ke konci jsou krátké, a však všechno dokreslují. Mou výtkou, ale bude přímá řeč, která se zde nevyskytuje a tak je člověk v textu zmatený, protože neví, kdo mluví nebo co si člověk pouze myslí.

Kniha za přečtení stojí, ale myslím, že někteří nesnesou vulgární slovníkUkázka

Str 309

Když Vinnie sundal Joeyovi čepici, Mary vytřeštila na chlapcovu hlavu oči. Podivej, teďko vypadájako kluk. Ne jako nějakej zasrkej buzík. Mary zírala na Joeyovu hlavu. Ty hajzle jeden zasrkej. Jense podivej, cosi udělal. Copaje Cosem udělal. Jásem nic neudělal. Já sem ho jenom vzal kholičovi vostříhat. Copa, toběseto vostříhání nelíbí? Ty svině jedna zasraná, tysimu vostříhal všecky vlasy. Všecky ty krásný kudrlinky co měl, všecko si mu vostříhal. Vypadá jako dyby začínal plešatět


Autor píše přímo slovníkem jemu známým a tak to bylo přeloženo i do češtiny

Jinak z ukázky můžete vidět jak dokáží lidi mluvit před svými dětmi. Jaký konflikt mezi rodiči vznikne, když se jednomu nelíbí kudrliny a druhému ano.


Mé hodnocení - Kniha mě nezaujala už tím jak zdlouhavě se četla a jedna povídka se vlekla strašně dlouho, takže jsem měsíc četla jednu povídku, ale pak už to šlo dobře. Navíc mi vadil slovník. Tolik slov co je v knize bych neřekla ani za rok! Ale musím říct, že jsou překrásné ilustrace, které se naprosto hodí k této knize
Kdybych to měla hodnotit na % tak to bude +- nějakých 68% (to kvůli té nečtivosti, která mě u knížek nejvíce štve! )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 12:09 | Reagovat

Nojo, taky pravda :D.. Ale to otrávení "Zase škola omg"... :D
Tyjo, taky bych chtěla vítat ty prvňáčky :P Když sme nejstarší na malym gymplu :PP Hihihi :D
Omluvný listy? Co to? :D

2 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 12:22 | Reagovat

Jo? :D.. No nejvíc by se hodil ten blázinec :D
Aha.. :D
A co si teďka? Tercie? :)

3 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 12:39 | Reagovat

Aha! :D To promiň že tě posílam zpátky do tercie.. :D

4 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 13:37 | Reagovat

To je pravda, jenže to bys musela být vypatlaná... :D

5 AlbertAttaw AlbertAttaw | E-mail | Web | 7. června 2018 v 19:15 | Reagovat

The prostate gland is an essential part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is situated just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, also called prostatitis, is easily the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections with the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common coming from all kinds of prostate infection. It is a result of bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of the particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections originating from other regions from the body. A patient may go through testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal from the prostate defect followed by the employment antibiotics and NSAIDs to help remedy the soreness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some with the actions to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for health and wellness and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations a week will assist you to prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat without excess. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef every week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to adopt to make certain a wholesome prostate would be to choose regular prostate health screening. If you are forty years and above, you ought to select prostate examination at least 12 months.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama