Poslední odbočka na Brooklyn

2. září 2011 v 22:32 | Claire
Nevím jestli si někteří dokáží vybavit jak asi vypadá Brooklyn a co se tam asi tak odehrává a právě tohle Vám odhalí tato kniha od Huberta Selbyho, který zde vyrůstal a má mnoho společného s postavami uvnitř knihy.

Pro ty trošku zvídavější je jasné, že Brooklyn je tou nejtemnější části New Yourku plnou zvrácených lidí s narušenou psychikou, závislých na drogách, sexu, alkoholu, násilí. Samí flákači, homosexuálové.

Hubert Selby v této knize popisuje celé jedno sídliště, plné nenávisti, zloby a žádné lásky! Něco jako mateřská láska či láska k manželovi neexistuje. Něco jako pochopení, soucit…. Zde nenajdete lidi ze svého okolí, všichni jsou zvrácení a ponořeni do této černoty. Když už Vám někdo přijde dobrý, nakonec přijdete že se to tak pouze zdálo. Když si myslíte, že tohle není možné, zamyslíte s, přečtete si doslov a víte, že to možné je, i když si to nechcete přiznat, protože v takovém světě žijeme!

Kniha je psána zvláštní formou. Je tou soubor několika povídek, první jsou delší a ty ke konci jsou krátké, a však všechno dokreslují. Mou výtkou, ale bude přímá řeč, která se zde nevyskytuje a tak je člověk v textu zmatený, protože neví, kdo mluví nebo co si člověk pouze myslí.

Kniha za přečtení stojí, ale myslím, že někteří nesnesou vulgární slovníkUkázka

Str 309

Když Vinnie sundal Joeyovi čepici, Mary vytřeštila na chlapcovu hlavu oči. Podivej, teďko vypadájako kluk. Ne jako nějakej zasrkej buzík. Mary zírala na Joeyovu hlavu. Ty hajzle jeden zasrkej. Jense podivej, cosi udělal. Copaje Cosem udělal. Jásem nic neudělal. Já sem ho jenom vzal kholičovi vostříhat. Copa, toběseto vostříhání nelíbí? Ty svině jedna zasraná, tysimu vostříhal všecky vlasy. Všecky ty krásný kudrlinky co měl, všecko si mu vostříhal. Vypadá jako dyby začínal plešatět


Autor píše přímo slovníkem jemu známým a tak to bylo přeloženo i do češtiny

Jinak z ukázky můžete vidět jak dokáží lidi mluvit před svými dětmi. Jaký konflikt mezi rodiči vznikne, když se jednomu nelíbí kudrliny a druhému ano.


Mé hodnocení - Kniha mě nezaujala už tím jak zdlouhavě se četla a jedna povídka se vlekla strašně dlouho, takže jsem měsíc četla jednu povídku, ale pak už to šlo dobře. Navíc mi vadil slovník. Tolik slov co je v knize bych neřekla ani za rok! Ale musím říct, že jsou překrásné ilustrace, které se naprosto hodí k této knize
Kdybych to měla hodnotit na % tak to bude +- nějakých 68% (to kvůli té nečtivosti, která mě u knížek nejvíce štve! )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 12:09 | Reagovat

Nojo, taky pravda :D.. Ale to otrávení "Zase škola omg"... :D
Tyjo, taky bych chtěla vítat ty prvňáčky :P Když sme nejstarší na malym gymplu :PP Hihihi :D
Omluvný listy? Co to? :D

2 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 12:22 | Reagovat

Jo? :D.. No nejvíc by se hodil ten blázinec :D
Aha.. :D
A co si teďka? Tercie? :)

3 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 12:39 | Reagovat

Aha! :D To promiň že tě posílam zpátky do tercie.. :D

4 Unununium~ Unununium~ | Web | 3. září 2011 v 13:37 | Reagovat

To je pravda, jenže to bys musela být vypatlaná... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama