Nejoblíbenější knižní postava

25. listopadu 2011 v 21:44 | Claire |  Téma Týdne
Témeř každý sečtělý člověk má nějakou tu svou oblíbenou knižní postavu, pokud tedy nepočítáme osoby, které mají všechny své postoje negativistické, nedokáží se s nikým ztotožnit, všechny musí pouze ponižovat a hledat na nich chyby atp. Takových lidí musí být také dostatek, ale bude jich méně, než lidí, kteří v ruce nedrželi jinou knížku než čítanku v první třídě...
S jakou postavou bych se dokázala ztotožnit já? Pamatuji si 7mou třídu, kdy jsme psali sloh na toto téma a já neznala žádnou postavu, tak jsem hledala na internetu a psala o Bilbovi Pytlíkovi aniž bych viděla film nebo četla knihu. Nyní čtu první díl a kniha je skvělá, ale nečtu jí jedním dechem, takže zde žádná oblíbená postava, tak abych k ní vzhlížela nebude, protože k tomu potřebuji autora, který mě naprosto vtáhne do děje, překvapí mne svým umem hráním si s jazykem, přesným vyjadřováním, žádnými zdlouhavými popisnými odstavci a dá do postav trochu sebe a k tomu navíc část lidské duše, právě toho po čem lidé touží! A k tomu taktéž vyžaduji úžasný děj, propracovaný, strhující, při kterém Vás až mrazí, zaryje se Vám až do morku kosti a vy nemůžete spát, protože musíte znát jak to dopadne, jak si žijou dál a kniha ve Vás musí něco zanechat.
Takových knih znám hodně. Knihou, ve které autor servíroval svou vlastní duší zahalenou v temném plášti drog, pod kterou se skrývala nenávist k rodičům, protože se o dítě nemohli starat a mysleli více na práci je Milion malých střípků, seznámit se s tímto autorem v této knize je něco neuvěřitelného, protože dokážete cítit každou jeho bolest a uvědomíte si jakým peklem si člověk někdy projde.
Nebo mladá dívka, která ve své knize Úplná prázdnota popisuje život mladého feťáka, kterého si člověk naprosto oblíbí. Po skončení tohoto příběhu cítíte naprostou beznaděj tohoto světa, myšlenky proč je život tak krutý a já na tuto knihu vzpomínám s tšmito pocity ještě po dvou letech, kdy jsem ji četla.
Dost ale knih, které jsou neuvěřitelně reálné! Trošku se odpoutat od reality je někdy lepší, než hloubat se komnatami nekonečného utrpení! Máš-li dost upírů a vlkodlaků vrhni se na nekromanty, tedy přesněji na abhorseny! Sabriel je úchvatné dílko, které není úplně dokonalé, ale k dokonalosti mu mnoho nechybí a celý ten nápad je úžasný! Sabriel je sympatická, stejně jako její nástupkyně Lirael.
A na závěr to nejlepší! Série The Mortal Instruments propojené s The Interial Devices. Někteří knihu nemusí, protože jim to přijde přehnané, ale to je pouze tím, že nečetli všechno nebo prostě nemají cit :P Cassandra píše naprosto úchvatně, knihy máte za chvíli přečtené a navíc naprosto si oblíbíte všechny hlavní hrdiny! Ať už to je dokoliv z první nebo druhé série. Ale píšu to zde protože mě zaujala postava Clary. Dívka, která mi je velice podobná (né vzhledem), někdy neví, co chce, a když to ví, přemýšlí i nad ostatními, ale i přesto jsou některá její rozhodnutí ukvapená, ale to jen protože miluje jako každý z nás. S touto osobou bych se někdy ráda setkala :) a možná s větším nadšením bych ráda poznala ženu, která za těmito sériemi stojí. Je to žena, kterou eru jako svůj vzor, protože dokáže do písmen vdechnout to co jiní ne, její knihy jsou promyšlené a postupně na sebe krásně navazují jako puzzle o milionu částích, které každému dají zabrat, ale ona je poskládá s lehkostí! A příběh o dobru a zlu, kde každý někde stojí a je mezi nimi rovnováha je to co mne baví! :)
Snad se najde i někdo takový, kdo obdivuje tyto knihy či spíše hrdiny, když právě o tom je tento článek nebo spíše téma týdne, protože můj článek se pohybuje na hranici toho co jsou hrdinové a toho co jsoui mé pocity z těch nejoblíbenějších knih :))
PS: A nezapomeňte na Dobbyho!! :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama