Bertolt Brecht - Strach a bída Třetí říše

9. dubna 2012 v 11:30 | Claire |  Knihy v mých myšlenkách
1. Kniha je další z těchm které se nám objevili na seznamu k maturitě, takže tímto způsobem jsem se o ní dozvěděla, ale po tom coo jsem se dozvěděla, že to popisuje různé příběhy z tohoto období a je to zpracováno do divadlní hry, byla jsem zvědavá jaký je výsledek práce autora :)
2. Strach a bída
3.Znechucení se( ta doba, cleje ten režim a tak, takovej ošklivej odpor)
4. Nechtěla bych se ztotožnit ani s jednou postavou, protože všechny postavy žili ve špatné zlé době, kdy se jeden bál druhého (i manžela) a proto bych se nerada vyskytla v této době a navíc řešila takovéto problémy, když je člověk musí řešit sám, protože za nikým nemůže ze strachu jít
5. příběhů bylo celkem 24, takže vyšvihnu jen jednu myšlenku díla a t,o je celý ten motiv. To, že autor sám žil v Německu a pak odešel pryč a posbírat takovéto příběhy a dát je do hry.. prostě se mi celá tato kniha velice líbila :)
6. Negativem pro mne nebylo nic. Možná to než jsem přišla na to, že každá scéna je uplně jiný příběh, takže jsem zpočátku hledala společné body jednotlivých příběhů, ale aspoň jsem si uvědomovala i jiné souvislosti :)

Osobní hodnocení - Neuvěřitelná kniha se silnými motivy. V této knize najdete i příběh z rodiny, která seděla u stolu a rodiče se dohadovali o tom, jak je dnešní doba špatná a kluk odešel z domu a rodiče se okamžitě začali bát, že je syn jde udat a takové.. prostě by si to měl přečíst každý, koho toto téma alespoň trošku zajímá :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sharaniel Sharaniel | Web | 9. dubna 2012 v 17:31 | Reagovat

Tvůj popis knihy mě vážně zaujal a určitě si to musím někdy přečíst.
Byla to příšerná doba, ale zase je dobré vědět, o se dělo. Můžeme si pak alespoň udělat obrázek o tom, čeho jsou lidé schopní.

2 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 9. dubna 2012 v 23:07 | Reagovat

tak to zní ale opravdu skvěle..snad to v knihovně budou mít..opravdu si nutně potřebuju přečíst nějakou dobrou knihu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama