Karel Čapek - R.U.R.

10. dubna 2012 v 20:20 | Claire |  Knihy v mých myšlenkách
1. Knihu jsem si vybrala především proto, že ji máme na seznamu četby k maturitě, ale kdyby to byl jedinný důvod, tak jsem se k ní ještě nedostala. Prostě mi ji mnoho lidí doporučovala a pan Čapek to je prostě klasika, kterou by nikdo vynechat neměl :)
2. úchvatně robotické
3. strhující
4. Začala bych tím, kým bych být nechtěla a to je jakákoliv postava robota, jehož práva nejsou naprosto žádná či robota, který cítí avšak se nemůže množit. A nejspíše bych se asi se slečnou či paní Helenou, se kterou bych pravděpodobně měla stejné myšlenky a pocity - avšak jisté to není :)
5. Kniha v níž poprvé bylo použito slovo robot! Takže je jasné, že celý tento nápad je prostě úžasný a dost promyšlený, a že tobyl Pan spisovatel, který byl velice inteligentní s hlavou plnou nápadů a fantazie. Každý by to měl objevit sám :)
6. za jeidné negativum považuji Konec - né že by nebyl uzavřený. To byl, ale né uplně. Asi ano - měla by takto končit každá kniha - trošku otevřeně, ať si každý domyslí, to co je celkem i zřejmé a taky překvapivě, tak jak to mnoho lidí nebude čekat. (stejně mě to v době čtení mrzelo :D )

Osobní hodnocení - výborná kniha, Karla Čapka jsem si oblíbila a hned přečetla 3 z jeho her (které později také dodám), každý sporávný čech, by si jej měl přečíst (alespoň něco od něj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moderndancecz moderndancecz | Web | 3. května 2012 v 8:35 | Reagovat

promiň ,že sem se ozvala až teď (toto je teď muj novej blog:))

děkuju moc za ty knížky určitě se poptám na nějakou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama